Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss

 

 

Ekol Gayrimenkul Değerleme Ve Danışmanlık A.Ş.


    Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/beyazaz/public_html/wp-content/themes/classipress/includes/theme-functions.php on line 403 and defined in /home/beyazaz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1291
  • Adres: Balmumcu Mh., Barbaros Blv 42, 34340 Istanbul, Türkiye
  • Şehir: İstanbul
  • Telefon: (0212) 211 24 44
  • Kayıt Tarihi: 04 Kasım 2011 22:56
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi
Ekol Gayrimenkul Değerleme Ve Danışmanlık A.Ş.

Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/beyazaz/public_html/wp-content/themes/classipress/includes/theme-functions.php on line 403 and defined in /home/beyazaz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1291

Açıklama

Ekol Gayrimenkul Değerleme Ve Danışmanlık A.Ş.

Ekol Gayrimenkul Değerleme Ve Danışmanlık A.Ş. , Aralık 2004 yılında, İstanbul’da altı değerleme uzmanının bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Şirketimiz 18.03.2005 tarihinde “Sermaye Piyasası Mevzuatı Çercevesinde Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler” listesine alınmıştır.

Faaliyet konusu

Yürürlükteki mevzuat çerçevesinde her türlü resmi ve özel, gerçek ve tüzel kişi ve kuruluşlara ait gayrimenkullerin, gayrimenkul projelerinin ve gayrimenkule dayalı hak ve faydaların belirli bir tarihteki muhtemel değerlerinin bağımsız ve tarafsız olarak, bu değeri etkileyen gayrimenkulün niteliği, piyasa ve çevre koşullarını analiz ederek, uluslararası alanda kabul görmüş değerleme standartları çerçevesinde takdir etmek, gayrimenkullerin ayrılmaz bir parçası niteliğindeki makine ve teçhizatların , istisnai olarak taşınmaz sayıldığı durumlarda gemilerin yerinde tespitini yaparak değer takdirinde bulunmak, gayrimenkul ve gayrimenkule bağlı haklara ilişkin hukuksal, mali ve bilimsel danışmanlık vermektir.

Ekol Gayrimenkul Değerleme Ve Danışmanlık A.Ş., sadece değerleme ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Mevzuat gereği emlak komisyonculuğu veya inşaat taahhüt işleri yapmamaktadır. Şirketimiz; Ülkemizdeki Gayrimenkul, İnşaat, Finans, Muhasebe, Denetim ve Sermaye Piyasası konularında gerçekleşen yasal ve yapısal değişikliklere paralel olarak, Gayrimenkul, Makine ve Techizat Değerlemesi yapan kurumlara duyulan ihtiyacı gidermek üzere kurulmuştur.

Ekol Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., gerçek ya da tüzel kişilerce talep edilen değerleme hizmetini; uluslararası standartlarda, Ülkemiz Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde Bağımsız, Tarafsız, Güvenilir, sorumluluk içeren, bilimsellik ve mesleki yetkinlik taşıyan tarzda yapmayı amaçlamıştır. Sunduğu hizmeti hızlı sunmak, verilerini doğru, güvenilir kaynaklardan almak, elde ettiği bilgileri mesleki bilgi ve tekniklerle analiz ederek yorumlamak, gerçekçi tahminlerde bulunarak güvenle kullanılabilir veri haline getirmek amaçları arasındadır.

Nihai amacımız ise, uluslararası standartlar düzeyinde , önder ve örnek kuruluş olmaktır.

Yönetim Kurulu Mesajı

Bizler, tüm disiplinlerce bir meslek olarak kabul edilen DEĞERLEME UZMANLIĞI MESLEĞİ’ni mesleğimiz olarak seçtik. Mesleğimizi ve müşterilerimizi çok önemsiyoruz. Çünkü bu mesleğin ülkemiz gayrimenkul ve sermaye piyasasına büyük katkısının olacağı inancındayız. Bu heyecan ve coşku ile bu sektörde yerimizi aldık.

Değerleme mesleği; finansal raporlamada, konut ve kurumsal finansmanda, şirketlerde birleşme, tasfiye, devir, hisse satışı ile ortaklıktan ayrılma konularında, mülkiyet transferlerinde, istimlak, miras, vergi yükümlülüğü konularında, yatırım projelerinde, kentsel dönüşüm projelerinde, sigorta işlemlerinde son derece önem arz etmektedir. Değerleme mesleğinin yüksek ahlak standartlarına sahip, sektör hakkında yeterli bilgisi ve yetkinliği olan kişilere ait bir meslek olduğunu düşünmekteyiz. Bizler bu önemi hissederek, bu sorumluluğu üstlendik. Ulusal ve uluslararası düzeyde mesleğimizi en üst seviyede temsil etmeye karar verdik.
Şirketimiz, Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınan lisansla çalışmak üzere kurulmuştur. Hissedarları sektörün içinden, konularında uzmanlık sertifikası sahibi ve tecrübeli kişilerdir.

Bu görevi üstlenirken; sektörle ilgili tüm kişi ve kurumlarla ilişkiye geçtik. Bu sorumluluğu layiki ile yerine getirebilmek adına çok önemli tedbirler aldık. Konularında duayen olmuş kişi ve kuruluşlarla partnerlik sözleşmeleri imzaladık. Bilgi stoğumuzu genişlettik, alt yapımızı sağlam ve mükemmel kıldık, modern teçhizatlar edindik. Raporlama çeşitlerimizi ve tekniklerimizi geliştirdik. En kıymetli değer zamandır ilkesinden hareketle hızlı hizmet verebilme tedbirlerimizi aldık. Çok önemsediğimiz vizyonumuzu, misyonumuzu ve ilkelerimizi belirledik. Bunlardan kesinlikle taviz vermeme sözü verdik. Mesleki dayanışmayı bir vakurluk görerek çok sayıda meslektaşımızla diyaloğa geçtik. Bazılarından çok önemli yardımlar aldık, biz de yardımsever olmaya söz verdik. Mesleğimizin disiplinli, etik kuralları olan, standartlara saygılı ve sıkı sıkıya bağlı çalışanlardan oluşması için, mesleğin icrasında üstadlık ruhunun yaşatılması için ne gerekiyorsa yapacağımıza dair ilke kararı aldık.

Bu sitede şirketimizi, ekibimizi, faaliyet konularımızı, amaçlarımızı, işimizi nasıl yaptığımızı, sahip olduğumuz değerleri anlatmaya çalıştık. Bu bilgiler dışında merak ettiğiniz, açıklamamızı istediğiniz konularda sizleri ziyaret etmek isteriz. Ofisimizde sizleri ağırlamaktan büyük onur duyarız. Her zaman eleştiri ve katkılarınıza ihtiyaç duyduğumuzu belirtir, kendimizi yenileme konusunda sağlayacağınız katkılara şimdiden teşekkür ederiz.

Şunu da ilave etmek isteriz ki; değerleme günümüz modern yönetimlerinde yasal bir zorunluluk olmaktan çıkmış, küresel ve yüksek rekabet ortamında bir yönetim aracı olarak kullanılmaya başlanılmıştır. Şirket yönetiminizin ihtiyaç duyacağı bu modern yönetim aracını, en bağımsız, en tarafsız ve en güvenilir tarzda size sağlamayı taahhüt ediyoruz.
Hepinize saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Ekol Gayrimenkul Değerleme Ve Danışmanlık A.Ş.

Processing your request, Please wait....
İlan Takip Numarası: 3454eb46db9c50f8

Sponsor Linkleri

İlan sahibine mesaj gönderebilmek için aşağıdaki formu doldurun.

Sponsor Reklamlar