Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss

 

 

Anreva Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.


    Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/beyazaz/public_html/wp-content/themes/classipress/includes/theme-functions.php on line 403 and defined in /home/beyazaz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1291
  • Adres: Ehlibeyt Mh., 1271. Sk 23-35, 06450 Ankara, Türkiye
  • Şehir: Ankara
  • Telefon: (312) 474 00 74
  • Kayıt Tarihi: 01 Kasım 2011 21:24
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi
Anreva Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.

Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/beyazaz/public_html/wp-content/themes/classipress/includes/theme-functions.php on line 403 and defined in /home/beyazaz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1291

Açıklama

Anreva Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.

Anreva Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. uzun yıllar değerleme sektöründe faaliyet göstermekte olan ve SPK Lisansına sahip, Değerleme Uzmanları tarafından 11 Şubat 2008 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.

Şirket ortaklık yapısında SPK tarafından yetki verilmiş, beş yıldan uzun süre deneyimli 4 adet sorumlu değerleme uzmanı bulunması itibariyle sektörde örnek firmadır.

Şirketimiz, 14 Nisan 2008 tarihinde ISO 9001:2000 Kalite güvence sistemi ilkeleriyle hizmet vermeye başlamış ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan, değerleme şirketlerinin kurulca listeye alınma esasları tebliği kapsamındaki şartları sağlayarak, 14 Mayıs 2008 tarihi itibariyle, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından değerleme hizmeti verecek şirketler listesine alınmıştır.

İlkelerimiz

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) Mevzuatı Kapsamında Hizmet İlkelerimiz

Bağımsızlık İlkesi ;

Gayrimenkul değerleme şirketleri ile bu şirketlerde çalışan değerleme uzmanları ve konut değerleme uzmanları, değerleme çalışmalarında bağımsız ve objektif olmak zorundadırlar. Bağımsızlık, mesleki faaliyetin dürüst ve tarafsız yürütülmesini sağlayacak bir anlayış ve davranışlar bütünüdür. Değerleme uzmanları ile konut değerleme uzmanlarının; değerleme faaliyetleri sırasında dürüst ve tarafsız olmaları yanında, bağımsızlıklarını ortadan kaldırabilecek durumların da bulunmaması gerekir. Değerleme uzmanları ile konut değerleme uzmanları çalışmaları sırasında ortaya çıkabilecek çıkar çatışmalarından uzak kalmak, dürüstlük ve tarafsızlıklarını etkileyebilecek hiçbir müdahaleye imkan vermemek, inceleme sonucunda ulaştıkları görüşlerini, başkalarının doğrudan veya dolaylı çıkarlarını düşünmeksizin raporlarında açıklamak zorundadırlar.

Sorumluluk İlkesi ;

Gayrimenkul değerleme şirketleri ve değerleme raporunu imzalayan değerleme uzmanları, konut değerleme uzmanları ile sorumlu değerleme uzmanları; hazırlanan raporda ulaşılan sonuçlar dolayısıyla; raporun belirlenen standartlara uygun olmaması, yeterli incelemenin yapılmaması, hatalı verilerin kullanılması ve buna benzer nedenlerle; müşterilerine veya söz konusu rapordan faydalanan üçüncü kişilere verdikleri zararlardan müteselsilen sorumludurlar. Şirketin ortakları, yöneticileri ve çalışanlarının cezai sorumlulukları saklıdır.

Mesleki Özen ve Titizlik İlkesi ;

Gayrimenkul değerleme şirketlerinde çalışan değerleme uzmanları ile konut değerleme uzmanları ; değerleme görevinin planlanması, yürütülüp sonuçlandırılması ve değerleme raporunun hazırlanması safhalarında gerekli mesleki özen ve titizliği göstermek zorundadırlar. Özen ve titizlik, dikkatli ve basiretli bir uzmanın aynı koşullar altında ayrıntılara vereceği önemi, göstereceği dikkat ve gayreti ifade eder. Gerekli özen ve titizliğin asgari kıstası, değerlemeye ilişkin Kurul düzenlemelerine eksiksiz uyulmasıdır. Buna göre, değerleme uzmanı ve konut değerleme uzmanı değerleme faaliyetini gerektiği şekilde planlamak, program yapmak, yeterli miktarda, uygun nitelikte ve güvenilir bilgi ve belge toplayarak inceleme yapmak, düzenli çalışma kağıtları hazırlamak ve görüşünü, özen ve titizlikle düzenleyeceği değerleme raporunda açıklamak zorundadır.

Sır Saklama Yükümlülüğü İlkesi ;

Değerleme uzmanları, konut değerleme uzmanları, şirketin yöneticileri ve denetçileri; müşterileri ve değerlemesini yaptıkları işlerle ilgili bilgileri açıklayamazlar; doğrudan veya dolaylı kendilerine veya üçüncü kişilere menfaat sağlama veya başkalarını zarara uğratma amacıyla kullanamazlar. Bu yükümlülük görevden ayrılmadan sonra da devam eder.
Ancak;

Müşterilerinin açık onayı veya talebinin olması,
Mevzuat uyarınca yetkili kamu kuruluşlarınca talep edilmesi,
İlgili meslek odaları veya derneklerce mesleki amaçlarla talep edilmesi,
hallerinde ilgili kişi ve kuruluşlara söz konusu bilgiler verilebilir.

Anreva Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.

Processing your request, Please wait....
İlan Takip Numarası: 7304eb0638b73880

Sponsor Linkleri

İlan sahibine mesaj gönderebilmek için aşağıdaki formu doldurun.

Sponsor Reklamlar